Teslimat, İade

Web adresimizden ürün alışverişi yapan müşterilerimizin güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlamak ve web adresimizden alışverişinizi yaparak sipariş girişinizi yaptığınız andan itibaren iletişim, ödeme ve fatura bilgilerinizin kontrolünü sağlamaktayız. Bu nedenle, web adresimizden girmiş olduğunuz siparişinizin teslimat evresine geçebilmesi için ilk olarak siparişinizin iletişim, ödeme ve fatura bilgilerinin doğru bir şekilde girilmiş olduğunun onaylanması ve sonrasında tarafınıza onay e-mailin gönderilmesi gerekir.


htc.web.tr'de sipariş ettiğiniz ürünün fiziksel yapısına göre sistem onay e-mailini takiben 1-15 iş günü süresinde, firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketi tarafından ücreti tarafımızca ödenerek ulaştırılır. Satın aldığınız ürün veya hizmet yapısal durumuna göre değişken bir teslim süresi gösterebilir veya fiziki teslimata gerek görülmeyebilir.


Haftasonu Siparişleri

Cuma günleri saat 16.00’dan önce girilen siparişleriniz, aynı gün işleme alınmaktadır. Cuma günü saat 16.00’dan sonra girilen tüm siparişleriniz cumartesi günü işleme alınmaktadır. Cumartesi günleri saat 12.00’dan önce girilen siparişler aynı gün işleme alınmaktadır. Cumartesi günü işleme alınan siparişleriniz mesafe durumuna göre 1 ile 3 iş gün içerisinde adresinize teslim edilmektedir. Cumartesi günleri 12.00’dan sonra ve pazar günleri firmamızın tatil günleri olduğundan işlem yapılmamaktadır.


Stok Sorunları

Stok durumu tükenen veya hatalı stok girişi yapılan ürünlerde tedarik ve ürünün kargoya verilmesi mümkün olamamaktadır. Bu durumda firmamız tarafından sizinle iletişime geçilerek konu hakkında bilgilendirme yapılmakta ve ödeme yönteminize göre farklılık göstermekle birlikte ücret iadeniz tarafınıza yapılmaktadır.


Adres Bilgileri

Alışveriş yaptığınız ürünün tarafınıza minimum sürede teslimatı için adres bilgilerinizin mümkün oldukça eksiksiz ve açık bir şekilde girilmiş olması gerekmektedir. Mümkünse adresinizin açık bir şekilde tarifini de not olarak bize iletebilirsiniz. Kargo şirketinin ve firmamızın sizinle kesintisiz iletişimi için, beyan edilen iletişim numaranız ve e-mail adresinizin, eksiksiz ve hatasız olmasına özen gösteriniz.


Kapıda Ödeme

htc.web.tr web adresimizden vereceğiniz siparişlerde ek bir ödeme yöntemi de kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme yöntemidir. Web adresimizden yaptığınız alışverişlerde kapıda ödeme seçeneği ile ürünü teslim alırken ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda kargo şirketi tarafından ek bir kapıda ödeme ücreti alışveriş tutarınıza yansıtılmaktadır. 


Hatalı/Eksik Siparişler

Sipariş verdiğiniz ürünü teslim alırken ürün paketini kargo personelinin yanında açarak kontrol ediniz. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda kargo personelinden tutanak tutmasını talep ederek bizimle iletişime geçiniz.

 

Kargo Ücretleri

Firma prosedürümüz gereği 200 TL ve üzeri sepet tutarlı siparişlerinizde kargo ücretiniz tarafımızca karşılanmaktadır. Aksi durumlarda kargo ücreti sepet tutarınıza yansıtılarak ücret takdiri sağlanacaktır. Hiçbir koşul altında adresinizde ek bir kargo ücreti ödemeniz talep edilemez.


İade Süresi Kaç Gün?

Web adresimiz üzerinden satın aldığınız ürünlerde 7 gün içerisinde koşulsuz iade hakkı, müşterilerimiz lehine firmamız tarafından koruma altına alınmaktadır. Kullanma devam edilen ürünlerde garanti kapsamları içerisinde yaşanan sorunlarda da firmamızın müşteri memnuniyeti değerleri gereği koşulsuz ücret iadesi hizmeti sunulmaktadır. Sipariş edilen ürünlerin garanti koşulları baz alınmaktadır. Müşteri tarafından iade edilmek istenilen ürünlerde ambalajı bozulmuş, yapıştırılmış ve üzerinde işlem uygulanmış ürünler hiçbir şart altında iade alınmamaktadır.


İade Şartları Nelerdir?

İadesini talep ederek gönderdiğiniz ürünlerde olması gerekli hususlara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu hususlardan herhangi birinin eksikliği durumunda iade talebiniz reddedilebilmektedir.

- Ürünün faturası,

- İade talep formu,

- 7 gün koşulsuz iade süresi içerisinde iadesi yapılacak ürünlerin; kutusu, ambalajı ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak tarafımıza teslim edilmesi,

- Garanti kapsamı dahilinde iadesi yapılacak ürünlerin kullanıcı hatası dahilinde olup olmadığı garanti birimimizce belirlenerek, verilen onay dahilinde ürün değişimi veya ücret iadesi tarafınıza yapılmaktadır.


İadesi tarafımıza ulaşan ürünlerin iade şartlarını sağlaması durumunda talebiniz doğrultusunda ürün değişimi veya ücret iadesi sağlanmaktadır. Ürün değişimi talepleriniz ürün durumunun netleştirilmesi sonucu ertesi iş günü tarafınıza kargo yapılacaktır. Ücret iadesi talepleriniz ise ürün durumu belirlendiği günden itibaren en geç 15 iş günü süresince tarafınıza ödeme yaptığınız yöntem dahilinde tarafınıza gerçekleştirilmektedir. 


Nasıl İade Edeceğim?

İade etmek istenilen ürünü tarafımıza göndermeden önce web sitemiz üzerinden iade formu doldurularak veya telefon numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçerek iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri kargo şartlarına uygun bir şekilde paketleyerek size ileteceğimiz kargo anlaşma numarasın ile birlikte belirteceğimiz adrese ürünün iadesini gerçekleştirebilirsiniz. İade edilen ürünlerin iade şartlarını sağlaması durumunda belirtilen koşullarda ücret iadeniz tarafınıza yapılmaktadır.